W świecie sztucznej inteligencji odnotowano znaczące postępy, dokonane przez różne giganty technologiczne:

1. DALL-E 3 od OpenAI**: OpenAI zaprezentowało DALL-E 3, ulepszoną wersję swojego modelu generatywnego sztucznej inteligencji. Może on generować bardziej realistyczne i szczegółowe obrazy na podstawie opisów tekstowych oraz prowadzić rozmowy, pomagając użytkownikom znaleźć odpowiedni obraz.

2. Aktualizacje AI od Microsoft**: Microsoft wprowadził szereg aktualizacji związanych z sztuczną inteligencją. Windows 11 będzie zawierać funkcje oparte na AI, w tym tła generowane za pomocą AI oraz interakcje w trybie konwersacyjnym z dokumentami. Firma udostępnia także Outlook za darmo dla wszystkich użytkowników i dodaje narzędzia AI do tworzenia treści wideo. Ponadto wprowadzają zdolności AI do przeglądarki Edge, Bing i różnych innych produktów Microsoftu.

3. GitHub Copilot**: GitHub Copilot, zasilany przez AI, jest teraz dostępny dla użytkowników indywidualnych. Pomaga programistom w pisaniu i debugowaniu kodu.

4. Rozszerzenie BERT od Google**: Google wprowadził rozszerzenia BERT do swojego modelu językowego, umożliwiające bardziej interaktywne rozmowy z różnymi usługami Google.

5. Funkcje AI na YouTube**: YouTube ogłosiło kilka funkcji związanych z AI, w tym Dream Screen do generowania tła wideo za pomocą AI, YouTube Create do mobilnej edycji wideo oraz narzędzia AI do twórców wideo. Wprowadzają również automatyczną dubbingowanie dla wideo.

6. Aktualizacje Amazon Alexa i Firestick**: Amazon rozbudowuje zdolności konwersacyjne Alexa, pozwalając na zrozumienie mowy ciała, kontaktu wzrokowego i gestów. Dodają także AI generatywnego do Fire TV, co umożliwia bardziej naturalne interakcje.

7. Inicjatywy AI od Intel**: Intel zaprezentowało swoje działania związane z AI, takie jak rozwijanie nowych układów scalonych, np. Arrow Lake, oraz udostępnienie oprogramowania AI na zasadach open source. Pracują również nad superkomputerem do badań nad AI.

8. Ogłoszenia TikTok dotyczące AI**: TikTok teraz wymaga, aby twórcy oznaczyli treści wygenerowane za pomocą AI, zwłaszcza jeśli zawierają realistyczne obrazy, dźwięki lub wideo.

9. Aktualizacje LeiaPix Converter**: Firma Leia Inc wprowadziła LeiaPix Converter, narzędzie AI, które może dodać głębię i animację do statycznych obrazów, tworząc efekt 3D.

10. AI w służbie zdrowia**: Mark Zuckerberg i Priscilla Chan inwestują w ogromne klastry GPU AI do badań medycznych. Alpha missense od DeepMind pomaga badaczom zidentyfikować przyczyny chorób genetycznych. Te postępy w dziedzinie AI mają na celu poprawę diagnozowania i leczenia chorób.

11. LimeWire przejmuje BlueWillow**: LimeWire, wcześniej znane z udostępniania plików muzycznych, stało się teraz firmą AI. Przejęli BlueWillow, firmę specjalizującą się w AI generatywnym.

Postępy w dziedzinie AI w różnych sektorach, od rozrywki i edukacji po opiekę zdrowotną, kształtują obiecującą przyszłość, z bardziej dostępnymi i inteligentnymi narzędziami dla użytkowników.

KZK

na podstawie: AI news

Komentarze obsługiwane przez CComment