Opis filmu do którego link jest na końcu.

W dzisiejszym świecie, gdzie opcje zdają się być nieograniczone, wiele kobiet wyraża frustrację związaną z poszukiwaniem partnera. Poruszają problem, który wydaje się niemal paradoksalny: jak można czuć się zagubionym w świecie, w którym potencjalni kandydaci są dosłownie na wyciągnięcie ręki?

"Gdzie mogę znaleźć mężczyznę?" – pytają. Kobiety próbują różnych miejsc: pole golfowe, siłownia, kawiarnia, sklep spożywczy. Mimo to, spotykają się z problemem, który wydaje się niemal absurdalny w erze cyfrowych randek. Jedna z kobiet opowiada o aplikacji randkowej "Inner Circle", gdzie mimo licznych próśb od mężczyzn, nadal czuje się bezradna w znalezieniu odpowiedniego partnera.

Narzekania na trudności w znalezieniu "prawdziwego mężczyzny" prowadzą do ostrej krytyki ze strony komentatorów. Oskarżenia o ślepotę i arogancję padają wobec kobiet, które mają do dyspozycji narzędzia ułatwiające znalezienie partnera, a mimo to przedstawiają się jako ofiary. Pojawiła się nawet sugestia, że kobietom brakuje samodzielnego zrozumienia i jasno określonych oczekiwań od partnerów.

Odpowiedzialność za własny los na rynku randkowym wydaje się być kluczową kwestią. W ankiecie przeprowadzonej wśród mężczyzn, znacząca ich większość przyznaje, że to oni są odpowiedzialni za własny sukces czy porażkę w sferze miłosnej. W ostrych słowach formułowany jest zarzut, że współczesne kobiety często odmawiają przyjęcia takiej odpowiedzialności za swoje życie uczuciowe.

Nienawiść do mężczyzn wyrażana jest przez niektóre głosy jako globalny osąd, wynikający z negatywnych doświadczeń. Mieszanka frustracji i rozgoryczenia wybucha w gorzkich słowach, gdy mówią, że "wszyscy mężczyźni są źli", czy to od urodzenia, czy stają się tacy przez negatywne doświadczenia życiowe.

Komentarze wskazują na spory rozdźwięk pomiędzy oczekiwaniami a rzeczywistością. W obliczu takich problemów, pojawia się pytanie o to, jaki jest rzeczywisty problem – czy to mężczyźni są nieodpowiedni, czy też kobiety nie potrafią jasno określić, czego naprawdę pragną i jak to osiągnąć. Wskazuje się na konieczność samorefleksji i zrozumienia własnych wartości oraz na odpowiadające temu działania.

Podsumowując, warto zadać ważne pytanie o rozsądek i odpowiedzialność na rynku matrymonialnym. Do szczęścia nie wystarczy mieć wybór; trzeba wiedzieć, jak z tego wyboru korzystać, a przede wszystkim – czego się szuka.

Porady dla kobiet w poszukiwaniu mężczyzny: Realistyczne podejście na rynku matrymonialnym.

W dzisiejszym świecie pełnym różnorodności i dostępności opcji, wiele kobiet zgłasza frustrację związaną z poszukiwaniem odpowiedniego partnera. Nawet w erze cyfrowych randek, wydaje się, że znalezienie "tego jedynego" nie jest łatwiejsze. Dlatego ważne jest, aby kobiety przyjęły strategię, która nie tylko pozwoli im lepiej zrozumieć własne oczekiwania, ale i zwiększy ich szanse na znalezienie prawdziwego partnera.

1. Zdefiniuj własne oczekiwania.

Przed rozpoczęciem poszukiwań ważne jest, abyś zrozumiała, czego naprawdę oczekujesz od partnera i związku. Bez jasno określonych kryteriów, poszukiwanie może być nie tylko frustrujące, ale i nieskuteczne. Zadaj sobie pytanie, jakie wartości są dla ciebie najważniejsze i jak powinny one być reprezentowane przez twojego przyszłego partnera.

2. Bądź świadoma narzędzi, których używasz.

Aplikacje randkowe mogą być przydatne, ale to narzędzie, które wymaga świadomego użycia. Zamiast traktować to jako jedyne źródło potencjalnych partnerów, używaj aplikacji jako jednego z wielu sposobów na rozszerzenie swoich horyzontów.

3. Przeanalizuj swoje dotychczasowe doświadczenia.

Jeśli twoje dotychczasowe relacje nie były satysfakcjonujące, możliwe, że popełniasz ciągle ten sam błąd. Analiza przeszłych relacji może dostarczyć cennych wniosków odnośnie tego, co działa, a co nie w kontekście twoich relacji z mężczyznami.

4. Weź odpowiedzialność za własne szczęście.

To ty jesteś osobą odpowiedzialną za swoje szczęście w związku. Wymaga to pracy nad sobą, swoim życiem i nieustannego poszerzania swoich horyzontów. Kobiety, które osiągnęły sukces w poszukiwaniach, często przyznają, że rynkowe realia są trudne, ale to od nich zależało, jak sobie z nimi poradzą.

5. Unikaj pułapki negatywnego myślenia.

Skupienie się na tym, czego nie chcesz, może prowadzić do utraty z oczu tego, co naprawdę ważne. Zamiast tworzyć listy "nie chcę", skup się na tym, co chcesz przyciągnąć w swoje życie. 

6. Wartości ponad wszystko.

Poszukując mężczyzny, nie zapominaj o wspólnych wartościach i celach życiowych. O ile przyciąganie fizyczne jest ważne, wartości są tym, co utrzyma związek na dłuższą metę. Znajdź kogoś, kto podziela twoje pasje, zainteresowania i spojrzenie na świat.

7. Podejmij świadome działania.

Określ, w jaki sposób możesz aktywnie działać na rzecz swoich celów. Czy to uczestniczenie w różnych grupach społecznościowych, podejmowanie nowych hobby, czy też rozwijanie siebie – ważne jest, abyś była aktywna w swoich poszukiwaniach.

8. Dbaj o siebie.

Nie możesz się spodziewać, że znajdziesz zdrową i satysfakcjonującą relację, jeśli samopoczucie i zdrowie psychiczne są zaniedbane. Dbaj o siebie, swoje pasje i swoje potrzeby.

9. Bądź otwarta i elastyczna.

Rynek randkowy jest dynamiczny, więc ważne jest, aby zachować otwartość i elastyczność w swoich oczekiwaniach. Czasami osoba, która niekoniecznie pasuje do twojego "typu", może okazać się tym właściwym partnerem.

10. Skoncentruj się na pozytywach.

Zamiast skupiać się na negatywach, które mogą zniechęcać, skieruj swoją uwagę na pozytywne aspekty procesu randkowania. Każde spotkanie to nowa możliwość nauczenia się czegoś o sobie i innych.

Pamiętaj, że poszukiwanie partnera to podróż, nie cel. Bądź wyrozumiała dla siebie i ciesz się procesem. Niezależnie od tego, gdzie znajdziesz mężczyznę swojego życia – pole golfowe, siłownia czy kawiarnia – ważne, abyś była przygotowana emocjonalnie i mentalnie na przyjęcie go do swojego życia.

Na podstawie: https://www.youtube.com/watch?v=Hrs8xbfjUKA 

Chcesz większej wiedzy na temat deprawacji kobiet i trudności w relacjach damsko-męskich? Zapisz się na otrzymywanie email informacji i linków do ciekawych filmów na ten temat >> Zapisz się!

Komentarze obsługiwane przez CComment