Metoda leczenia raka doktora Burzynskiego to kontrowersyjna terapia alternatywna, którą opracował dr Stanisław Burzyński. Według jego teorii, rak jest wynikiem braku naturalnych peptydów antynowotworowych, zwanych peptydami antygenowymi (AP), w organizmie. Dr Burzyński twierdzi, że jego terapia polega na uzupełnieniu tych brakujących peptydów i w ten sposób niszczy się komórki rakowe.

Metoda leczenia raka doktora Burzynskiego opiera się na stosowaniu niezwykle skomplikowanej mieszaniny peptydów antygenowych (AP), zwanej antygenowym preparatem nowotworowym (ANP). ANP jest przygotowywany na indywidualne zamówienie dla każdego pacjenta, na podstawie analizy jego próbek tkankowych. W ten sposób, każdy ANP jest unikalny dla każdego pacjenta i jego specyficznych potrzeb leczniczych.

Według Burzyńskiego, ANP powoduje, że organizm pacjenta wytwarza przeciwciała skierowane przeciwko komórkom nowotworowym, co prowadzi do zahamowania ich wzrostu i rozwoju. Metoda ta ma działać bez efektów ubocznych typowych dla tradycyjnej chemioterapii.

Metoda ta jest krytykowana przez organizacje medyczne i nie została ona uznana za skuteczną ani bezpieczną w leczeniu raka przez instytucje takie jak amerykańskie Narodowe Instytuty Zdrowia czy Europejska Agencja Leków. Ponadto, metoda ta jest bardzo kosztowna, a koszty leczenia nie są refundowane przez ubezpieczenie zdrowotne w większości krajów.

 

 


Zadbaj o swoje zdrowie jednocześnie wspierając Fakto.pl – zrób zakupy naturalnych ziół i suplementów naSklepie.pl dla siebie i swoich bliskich. 

Złoto i srebro koloidalne. | Suplementy. | Naturalne zioła. | Książki. | Dekoracje obrazy i szkice. | DMSO. | Rękodzieło

Category: Farmacjonizm

Related Videos