Proste zasady wywierania zgubnego wpływu przez fałszywe oskarżenia i budowanie narracji, że jeśli nie dołączysz do fałszywych oskarżeń to też będziesz zły i będziesz zwalczany. To tłumaczy, dlaczego tłum daje się manipulować i na przykład bierze udział w linczu. 

Problem ten obserwujemy w próbie wywrócenia całego świata. Na przykład kto nie wierzy w ekologię ten jest złym człowiekiem, kto nie wierzy w feminizm, ten jest nazista , podobnie kto nie akceptuje zboczeń seksualnych. Warto wiedzieć, jak ten system manipulacji dział, by móc się przed nim bronić. 

Film sugeruje, ze nie warto brać udziału w takim przedstawieniu, gdzie rządzą te reguły. Warto dodać, że to są działania podyktowane emocjami i ponieważ nie są oparte na prawdzie, ani nawet logice, więc najczęściej fałszywa strona usiłuje zagłuszyć logiczna i zakrzyczeć. 

Bierz odpowiedzialność za własne decyzje, nie zwalaj winy na kogoś innego.

Walcz sprawiedliwie, czyli nie stosuj metod przeciwnej strony. Jestem zwolennikiem, wykazania braku logiki i że spór opiera się na emocjach, które bywają oderwane od prawdy. 

Pogódź się z odrzuceniem, nie bój się odrzucenia. 

Lepiej samotnie znać prawdę niż błądzić w tłumie. 

Źródło: The Feminist Scapegoating Triangle

Spirala współpracy feministycznej i niefeministycznej [ang.] 


Zadbaj o swoje zdrowie jednocześnie wspierając Fakto.pl – zrób zakupy naturalnych ziół i suplementów naSklepie.pl dla siebie i swoich bliskich. 

Złoto i srebro koloidalne. | Suplementy. | Naturalne zioła. | Książki. | Dekoracje obrazy i szkice. | DMSO. | Rękodzieło

Category: SamoKultura

Related Videos