Naukowcy z Boston University stworzyli nowy szczep Covid-19, który ma  80% współczynnik zabijania u humanizowanych myszy .

Starając się zbadać, co sprawia, że ​​Omicron jest tak przenośny –  i częściowo sfinansowani z grantów z NIH i NIAID Anthony'ego Fauci , naukowcy utworzyli z białka kolczastego Omicron oryginalny szczep Covid-19. Powstały wirus był  pięć razy bardziej zakaźny niż Omicron.

„Białko Omicron spike (S) z niezwykle dużą liczbą mutacji jest uważane za główną siłę napędową tych fenotypów. Wygenerowaliśmy chimeryczny rekombinowany SARS-CoV-2 kodujący gen S Omicron w szkielecie przodka izolatu SARS-CoV-2  i porównaliśmy tego wirusa z naturalnie krążącym wariantem Omicron” – czytamy na wstępie.

 

Nowe badanie, które nie było recenzowane, zostało przeprowadzone przez zespół z Bostonu i Florydy.

„U… myszy, podczas gdy Omicron powoduje łagodną, ​​nie śmiertelną infekcję, wirus przenoszący Omicron S powoduje ciężką chorobę ze śmiertelnością na poziomie 80 procent” – napisali naukowcy, dodając, że chociaż białko kolczaste jest odpowiedzialne za zakaźność,  zmienia się pozostałe części jego struktury odpowiadają za jego terminowość .

Naukowcy dołączyli kolec Omicron do oryginalnego szczepu typu dzikiego, który po raz pierwszy pojawił się w Wuhan na początku pandemii.

Naukowcy przyjrzeli się, jak myszy radziły sobie z nowym szczepem hybrydowym w porównaniu z oryginalnym wariantem Omicron. 

Naukowcy przyjrzeli się również wpływowi różnych szczepów na ludzkie komórki płucne wyhodowane w laboratorium – do których Covid przyczepia się, zanim nakazuje zdrowym komórkom wykonanie kopii samego siebie. Odkryli, że zmodyfikowany szczep wytwarza  pięć razy więcej cząstek wirusowych  niż oryginalny szczep Omicron (który przeżyły wszystkie gryzonie).

Badanie to dostarcza ważnych informacji na temat patogeniczności Omicron . Pokazujemy, że spike, pojedyncze najbardziej zmutowane białko w Omicronie, ma niepełną rolę w atenuacji Omicrona. W testach infekcji in vitro przodek SARS-CoV-2 (Omi-S) firmy Omicron niosący kolce wykazuje znacznie wyższą wydajność replikacji w porównaniu z produktem Omicron. Podobnie u myszy K18-hACE2 Omi-S kontrastuje z Omicronem, który nie prowadzi do zgonu i powoduje ciężką chorobę prowadzącą do około 80% śmiertelności. Sugeruje to, że mutacje poza kolcem są głównymi wyznacznikami osłabionej patogenności Omicron u myszy K18-hACE2 . Potrzebne są dalsze badania, aby zidentyfikować te mutacje i rozszyfrować ich mechanizmy działania. – Biorxiv

Jednak według naukowców  ich wirus chimeryczny prawdopodobnie nie będzie tak śmiertelny dla ludzi jak u myszy,  ponieważ konkretna rasa użyta w testach jest bardziej podatna na ciężką Covid.

W zeszłym roku informowaliśmy, że 18 miesięcy przed pandemią naukowcy z Wuhan w Chinach  złożyli wniosek o uwolnienie na wolności wzmocnionych koronawirusów przenoszonych drogą powietrzną  w celu zaszczepienia ich przeciwko chorobom, które w przeciwnym razie mogłyby przeskoczyć na ludzi, według  The Telegraph , powołując się na  wyciek wnioski o dotacje  z 2018 r.

Oferta została złożona przez zoologa Petera Daszaka z amerykańskiego EcoHealth Alliance, który miał nadzieję, że wykorzysta inżynierię genetyczną do stworzenia „miejsc rozszczepienia specyficznych dla człowieka” na nietoperza Covid, „co ułatwiłoby wirusowi wnikanie do ludzkich komórek” – metoda, która przypadkowo odpowiedziałaby na od dawna pytanie społeczności naukowej, w  jaki sposób  SARS-CoV-2 ewoluował, aby stać się tak zakaźnym dla ludzi.

Propozycja Daszaka obejmowała również plany połączenia naturalnych szczepów koronawirusów wysokiego ryzyka z bardziej zakaźnymi, ale mniej śmiercionośnymi wersjami. W skład jego nietoperzowego zespołu badawczego wchodził  dr Shi Zhengli  z Instytutu Wirusologii w Wuhan, a także amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Karoliny Północnej i Narodowego Centrum Zdrowia Dzikich Zwierząt (US Geological Survey).

Darpa odmówił zawarcia umowy –  mówiąc: „Jest jasne, że proponowany projekt kierowany przez Petera Daszaka mógł narazić lokalne społeczności na ryzyko”, jednocześnie ostrzegając, że  Daszak nie w pełni rozważył niebezpieczeństwa związane ze wzmocnieniem wirusa  poprzez badania nad wykorzystaniem funkcji lub wypuszczając szczepionkę w powietrze.

 


Zadbaj o swoje zdrowie jednocześnie wspierając Fakto.pl – zrób zakupy naturalnych ziół i suplementów naSklepie.pl dla siebie i swoich bliskich. 

Złoto i srebro koloidalne. | Suplementy. | Naturalne zioła. | Książki. | Dekoracje obrazy i szkice. | DMSO. | Rękodzieło

Category: Farmacjonizm

Related Videos