Rozliczność to przyjęcie odpowiedzialności za uczciwe i etyczne postępowanie wobec innych. Nie wszystkie kobiety ale zdecydowana większość nie bierze odpowiedzialności za swoje błędy, a następnie popełnia je ponownie krzywdząc samą siebie, ale co gorsza także swoje dzieci i innych bliskich.

 

Teoretycznie kobiety chcą być traktowane na równi z mężczyznami ale ta równość kończy się gdy chodzi o pociąganie ich do odpowiedzialności, a wówczas to wina wszystkich i wszystkiego tylko nie kobiety i po takim rozgrzeszeniu kobieta popełnia po raz kolejny ten sam błąd.

 

Film porusza także problem pomagania innym przez nieprzyjemne korygowanie postępowania. Jest to przykre ale nazwane w tym filmie miłością i faktycznie także Pismo święte uczy nas, że kogo Bóg kocha tego koryguje (karci). Źle pojęta miłość to tolerancja dla głupiego zachowania i brak pociągania do odpowiedzialności.

 

Hebrajczyków 12:6-8

Kogo bowiem miłuje Pan, tego dyscyplinuje, smaga zaś każdego syna, którego przyjmuje. Jeśli znosicie karcenie, Bóg się wam przedstawia jak synom. Jaki to bowiem syn, którego ojciec nie koryguje? A jeśli jesteście bez karcenia, którego wszyscy są uczestnikami, wówczas jesteście bękartami, a nie synami.

 

 


Zadbaj o swoje zdrowie jednocześnie wspierając Fakto.pl – zrób zakupy naturalnych ziół i suplementów naSklepie.pl dla siebie i swoich bliskich. 

Złoto i srebro koloidalne. | Suplementy. | Naturalne zioła. | Książki. | Dekoracje obrazy i szkice. | DMSO. | Rękodzieło

Category: SamoKultura

Related Videos